Витоша Бистрица и Етър не успяха да се победят в двубой от 24-ия кръг в Първа лига и врътнаха реми 1:1.

„Бистришките тигри” поведоха в резултата след точно изпълнена дузпа в 25-ата минута, но „болярите” успяха да изравнят след почивката чрез Флорент Боджадж.

Така Витоша събра 22 точки в актива си на 11-ото място в класирането. Етър е седми с 37, на три пункта от Топ 6.

Срещата започна добре за „болярите”, които владееха повече топката и стояха по-добре на терена. Първата половина на полувремето обаче мина без чисти положения, а и липсваха точните удари.

В 25-ата минута грешка на вратаря Христо Иванов наклони взените в полза на домакините. При центриране от корнер Иванов не се намеси добре и изпусна топката, след което се хвърли да поправи грешката си, но повали Купенов и съдията отсъди дузпа. Кртиян Кочилов бе точен от бялата точка и „бистришките тигри” поведоха в резултата.

Попадението повлия на играта на гостите, които все по-често бъркаха в разиграванията в атака, а и в дефанзивен план, но Витоша не успя да нанесе втори удар до почивката.

Стефан Христов бе изведен отлично от Петко Цанков в 50-ата минута, но ударът му излезе в аут.

В 63-ата Наско Милев можеше да изненада неприятно излезлия напред Христо Иванов с далечен прехвърлящ удар, но топката мина встрани от десния страничен стълб.

Георги Сърмов отправи много добро дълго подаване за Иван Стоянов в 66-ата на десния фланг, последва центриране в пеналта, където Боджадж проба удар, топката се отби в излезлия вратар и се върна в албанеца, който вече на празна врата вкара за 1:1.

Атаките следваха една след друга и към двете врати, а в 74-ата минута късметът покри гостите след разбъркване в наказателното поле. При центриране от корнер топката бе отклонена от Амзин, кълбото се отклони в десния страничен стълб и Венци Василев успя да изчисти преди някой от играчите на Витоша да направи добавка.

Темпото на игра се запази до края на срещата, но без някой да вземе превес в резултата и точките бяха поделени.

ВИТОША (БИСТРИЦА) - ЕТЪР 1:1
1:0 Кристиян Кочилов (25 д.)
1:1 Флорент Боджадж (66)

ВИТОША: 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 6. Румен Гьонов, 7. Кристиян Кочилов, 10. Георги Амзин, 14. Четин Садула, 18. Петко Цанков, 22. Михаил Милчев, 24. Георги Купенов, 88. Ивайло Лазаров, 99. Стефан Христов

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 25. Крум Стоянов, 21. Венцислав Василев, 16. Пламен Гълъбов, 84. Здравко Илиев, 5. Георги Сърмов, 17. Аласана Мане, 10. Велко Батрович, 11. Даниел Младенов, 8. Никола Колев, 88. Флорент Боджадж